home ТРИБУНА ДЕПУТАТА Андрій Вадатурський “Влада у країні досі не перебуває у руках народу”

Андрій Вадатурський “Влада у країні досі не перебуває у руках народу”

Злиття нардепів з виконавчою владою позбавляє народ контролю, як результат – процвітання хабарництва
Нещодавно в Миколаєві біля будівлі облдержадміністрації горіли шини – http://inshe.tv/video/2016-05-24/125030/, місцеві громадські активісти влаштували акцію протесту, подібних яким не спостерігали в місті з часів Майдану.
В чому проблема, в чому головна причина незадоволення людей, які пішли на такий крок? Думаю, що на цьому прикладі можна говорити про причину кризи влади в цілому в країні, яка у нас лише погіршується через те, що влада не належить народу, як це прописано в Конституції.
Справа в тому, що наразі ми бачимо, як виконавча влада об’єдналася з тими, хто має її контролювати – народними депутатами, обраними людьми, як головними носіями влади. Й цікаво, навіть показово, як тепер у нас проходять зустрічі губернатора з громадськістю: він просить нардепів сидіти поруч з ним а не з народом – https://news.pn/ru/public/161226! Виходить, що нардепи – з одного боку, а народ – з іншого. Але так не повинно бути. І тому в нас громадський рух такий розвинутий. Якби народні депутати виконували своє завдання, громадські діячі залишилися б без роботи.
В контексті цього можна говорити й про останнє затримання можновладців на хабарі – http://korrespondent.net/…/3692433-v-nykolaeve-na-vziatke-v… Не секрет, що Меріков повісив на Романчука все, що міг: дороги – Романчук; вагові комплекси – Романчук; суднобудування – Романчук й так далі. Той покірно виконував всі доручення. І в мене всього два питання з цього поводу:
1) Якщо Романчук виконував всі функції, то тоді чим займався губернатор?
2) Хто дійсно вважає, що Романчук самостійно міг вирішувати питання між ОДА і облрадою? А губернатор настільки далекий від справ в регіоні, що просто не знає, що відбувається навколо? До речі останнє соцопитування показує, що в Миколаївській області про нього «ніколи не чули» (майже 40%). І це після 2 років у владі!
Одне з двох: або Романчук ніс долю, а той щоб утриматись в кріслі, просто його банально «злив»; або нарешті в Києві почули проблеми Миколаївської області, і є політична воля щось змінити/розірвати те коло договорняків, за якими нашу область віддали на відкуп «Народному фронту».
Зі змінами в уряді і в ГПУ я сподіваюсь, що це другий варіант. Але посадять державного службовця (який хотів дотягнути до пенсії) за хабар чи ні, цим ми, нажаль, не зможемо відновити довіру людей до влади.
Так буде продовжуватися при тому чи іншому губернаторі, які дориваються до посади і розпоряджаються «общаком», поки народ не почне якісно вибирати нардепів і через них контролювати владу. Впевнений, що при належному контролі Миколаївська область знову не відзначилась би з поганої сторони.

Андрій Вадатурський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *