Молодь Городоччини готується до “Ігор Нескорених”, які цьогоріч обіцяють бути наймасштабнішими з часу започаткування

Цьогорічні традиційні молодіжні патріотичні «Ігри Нескорених» – триватимуть з 10 по 16 липня. Вони відбудуться на території спортивно-туристичного оздоровчого табору «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака у рамках святкування 73-річниці створення у Прикарпатському селі Сприня УГВР. Про спільну організацію та проведення цьогорічного вишколу у Сприні підписано Меморандум про співпрацю між народними депутатами України Ярославом та Богданом Дубневичами, керівниками волонтерського руху «Труханівська Січ», головами Львівської обласної та районних рад і адміністрацій Самбірщини, Мостищини, Городоччини та Пустомитівщини.

Повідомляє сайт ГОРОДОК СЬОГОДНІ.

Такий патріотичний змаг молоді уперше набуде статусу загальноукраїнського. Адже в «Іграх нескорених» візьме участь понад 500 хлопців та дівчат віком 15-18 років з усіх областей нашої держави, які прибудуть у Сприню в рамках чергового потягу єднання України «Труханівська Січ». З числа учасників вже формуються Сотні з історичними назвами «Леви», «Булава», «Вовки», та «Гайдамаки», які діяли у періоді національно-визвольної боротьби в структурі корпусу «УПА-Захід». Окремі Сотні у липні 1944 року охороняли роботу Великого Збору, який проходив на лісничівці с. Сприня, де й зародилася історична УГВР.

Протягом тижня юнаки змагатимуться у  наступних конкуренціях: стрільба, повстанський біатлон, перетягування линви, розпалювання багаття, перегони, гирьовий спорт, армреслінг, відун, повстанська пісня. Один день змагань буде присвячений сходженню на гору Діл – повстанським історичним маршрутом, де у 1944 році діяла під старшинська школа УПА Важливим елементом під час Ігор буде вивчення історії національно-визвольного руху українського народу під час другої світової війни – доби УПА, а також сучасної військової справи.

 

Для учасників таборування будуть проведені показові навчання та презентація військових частин Самбірщини: інженерів-саперів, спеціалістів радіаційного, хімічного та біологічного захисту, авіаторів. Військові демонструватимуть роботу пошукових собак по виявленню мін та вибухових пристроїв. Демонструватимуть засоби інженерного озброєння та навчатимуть заходів безпеки у поводженню з вибуховими пристроями. а воїни-хіміки демонструватимуть засоби захисту від хімічного, біологічного та радіаційного ураження. Авіатори разом з десантниками планують продемонструвати стрибки з парашутом та методи виживання в умовах військових дій. Громадські волонтери «Білі берети» з Городоччини навчатимуть учнів у наданні першої медичної допомоги тощо.

Готується до участі в Іграх і молодь Городоччини.