На Львівщині на 27% зменшилась злочинність серед неповнолітніх

На Львівщині зменшився рівень злочинності серед неповнолітніх на 26,9 % та кількість дітей, які вчинили злочини, на 19,3 %.

Про це повідомили у преc-службі прокуратури Львівської області, пише ЛЬВІВ СЬОГОДНІ з посиланням на ZIK.

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів у 2016 році в області закінчено досудове розслідування у 251 кримінальному провадженні вказаної категорії, у яких до неповнолітніх застосовувались альтернативні запобіжні заходи, не пов’язані з позбавленням волі (особисте зобов’язання, домашній арешт тощо), що дає змогу не порушувати їх сформований спосіб життя та зв’язки з родиною.

У той же час, лише до 14 дітей підставно застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою за скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів.

Водночас до суду скеровано дев’ять обвинувальних актів з угодами про примирення та два – з угодами про визнання винуватості, ще 16 клопотань про застосування примусових заходів виховного характеру, що є додатковим засобом гуманізації кримінальної відповідальності дітей.

Підтримано обвинувачення у 116 кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, у яких судами області постановлено вироки. При цьому, незначним залишається відсоток неповнолітніх, яким застосовано реальну міру покарання у вигляді позбавлення волі.

Не залишились поза увагою і незаконні вироки судів у кримінальних провадженнях вказаної категорії. Так, прокурорами подано 17 апеляційних скарг на вироки та ухвали судів, з яких більшість уже задоволено.

До прикладу, прокурори відреагували на незаконне призначення судом покарання у вигляді обмеження волі, яке до неповнолітніх не може бути застосоване, незарахування відповідно до так званого «Закону Савченко» у строк покарання строк перебування в установі попереднього ув’язнення (СІЗО), призначення покарання за злочини, в яких неповнолітній не обвинувачувався тощо.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району