У Львові запустили різдвяний ретро-потяг

Львівська залізниця на зимові свята запустила ретро-потяг у складі паровоза Л-3535. Курсує він із головного вокзалу Львова до станції “Брюховичі”, передає ЛЬВІВ СЬОГОДНІ з посиланням на Gazeta.ua.

Під час поїздки у вагонах, які прикрасили новорічною атрибутикою, пасажири мають змогу оглянути з вікон прекрасні краєвиди поспівати разом колядки у незвичній атмосфері стукоту коліс і клубів пари та зробити колоритні фото біля старовинного паровоза.

Проїхатись на ексклюзивному та історичному транспорті приходить переважно молодь та батьки з дітьми. Кажуть – головне аби дітям сподобалось.

“Враження чудові! На такому старовинному потязі їздила вперше. Всередині дуже святковий настрій, лунає музика. Та й просто, він гарний. Я не даремно спеціально викроїла час між іспитами”, – каже студентка Аліна Яковенко.

“Паровоз Л-3535 побудований на Луганському паравозо-ремонтному заводі ще 1954-го року. Літера Л у назві – на честь конструктора Лебедінського. Це один з найпотужніших вантажних паровозів в СРСР. Під капотом у нього 2200 кінських сил і розвиває швидкість до 80 км/год. У Радянському союзі він їздив на Куйбишевській залізниці. В Україні використовувався у складі туристичного потяга, певний час стояв на приміському вокзалі Львова як музейний експонат. Згодом його відремонтували і він знову їздить на Львівській залізниці”, – розповів машиніст Степан Крижанівський.

Курсуватиме ретро-потяг зі Львова до Брюховичів: 30, 31 грудня та 1, 2, 7, 8, 9, 14 січня. Вирушатиме він із першого перону головного вокзалу Львова о 12:40 год. і прибуватиме на ст. “Брюховичі” о 13:00 год. У зворотній бік з Брюхович потяг вирушатиме о 13:45 год. і прибуватиме на станцію “Львів” о 14:05 год.

Для дітей до шести років – проїзд буде безкоштовним. Для старших дітей та дорослих львів’ян квиток можна придбати у касах приміського сполучення. Для дітей 6-14-ти років він вартуватиме 4,5 грн, для дорослих – 6 грн.