Чи може Україна з «темною» економікою бути успішною і багатою?

З тіньовою економікою, традиційно, бореться кожна українська влада. Але просвітку не видно… І наша держава потрапила у «тіньові» передовики.

Україна зараз у топ-5 країн з найбільшою тіньовою економікою. Про це свідчить дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів, присвячене оцінці і прогнозу розвитку глобальної тіньової економіки.

Згідно з дослідженням, у якому вказані 28 країн, обсяг тіньової економіки в Україні складає 1 трильйон 95,3 мільярдів гривень або 45,96 відсотків від торішнього ВВП країни, який становив 2,38 трильйонів. Цифра вражає!

Щодо наших «топових» сусідів, то лідером за найвищим показником тіньової економіки є Азербайджан, на другому місці – Нігерія. Також високий показник у Росії, Шрі-Ланки, Бразилії та Пакистану. А от найнижчий показник у США – лише 7,78 відсотків, а також у Японії та Китаю – трошки більше десяти.

У Мінекономрозвитку заявили, що найбільша частка «тіні» припадає на такі галузі: видобувна промисловість; операції з нерухомістю; переробна промисловість; транспорт; складське господарство; поштова, кур’єрська, фінансова та страхова діяльності.

Чи може країна з «темною» економікою бути успішною і багатою?

З огляду на понад трильйонний тіньовий оборот, нашій владі не личило б стояти з простягнутою рукою перед світом і просити гроші. А по-справжньому взятися за «тіньовиків». Але… не бабуся, яка продає на ринку кілька пучків кропу чи іншу городину, не загнала і не продовжує заганяти економіку в «тінь». А багатії, як відомо, у нас, фактично, недоторканні.

До слова, уже й НАТО вимагає від України посилення боротьби з корупцією та олігархами. Так глава Парламентської асамблеї Альянсу Паоло Аллі під час 95-го Семінару ПА НАТО в рамках Ініціативи Роуза-Рота у Києві закликав Україну активізувати свої зусилля в проведенні важливих реформ. «Зокрема, що стосується боротьби з корупцією та олігархічним впливом. Незважаючи на нещодавні досягнення, Україні потрібно ще багато зробити», – сказав він.

Тим часом урядовці «шаманили» над долею гривні на наступні три роки. А від неї залежить виживання вітчизняної економіки. І українців. Кабмін затвердив бюджетну резолюцію на 2018-2020 роки. В уряді Гройсмана порахували: у 2018 році середньорічний курс складатиме 29,2 гривні за долар, у 2019-у – 30,5 гривень за долар. А в 2020-у ціна «американця» підстрибне аж до 31 гривні. Щоправда, в Кабміні очікують поступове зростання економіки: на три, чотири і п’ять відсотків, відповідно.

Отже, майбутнє гривні уряд змалював песимістично. Національна валюта буде девальвувати. Експерти з прогнозами Кабміну не погоджуються. «Нема підстав для таких панічних настроїв, які прогнозує уряд, – сказав «Експресу» Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу. – Не вірю, що Кабмін робив якісь розрахунки. Бо вони мають базуватися на економічній моделі, а та – на економічній доктрині. Ні того, ні іншого в Україні й близько нема».

Узагалі, в нашій державі важко щось прорахувати в плані економіки та курсу валюти на півроку, не те, що на три роки.

А голова Комітету економістів України Андрій Новак зазначив: «Те, що Кабмін у трирічній бюджетній резолюції планує девальвацію гривні, свідчить: він і надалі керується не інтересами національної економіки та громадян, а інтересами експортерів, головних фінансово-промислових груп і їхніх власників. Саме для них і готується девальвація. Чим дорожча іноземна валюта, тим краще для експортерів, бо їхня конкурентоздатність зростає».

Експерти наголошують: девальвація гривні – легкий шлях для уряду, однак важкий для вітчизняних підприємств, які не є експортерами, зокрема, для малого і середнього бізнесу. І для людей, гаманці яких можуть стати ще худішими.

Источник: НАШ ДЕНЬ

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району