home НАС ЦЕ ОБУРИЛО Кабмін скоротив список професій, які дозволяють раніше виходити на пенсію

Кабмін скоротив список професій, які дозволяють раніше виходити на пенсію

Із переліку прибрали рідкісні нині професії.

24 червня, уряд на своєму засіданні скоротив список професій, які дозволяють раніше виходити на пенсію у зв’язку з особливостями умов праці.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пояснив, що в переліку досі були професії, яких узагалі вже не існує в Україні. Наприклад, кочегар паровоза. Повний список скорочених професій у списку ще не оприлюднили. Шкідливість умов праці, що дає право на пільгову пенсію, встановлюється виключно атестацією робочих місць, сказав міністр соціальної політики Андрій Рева. Про це повідомляє “НОВИНИ МІСТА ЛЕВА”.

“Скажіть, будь ласка, як можна атестувати за умовами праці посаду директора шахти, він же не перебуває на підземних роботах?”, – зазначив Рева. Списки професій, що дають право на пільгову пенсію, істотно розширили за часів президентства Януковича. Аби забезпечити соціальну справедливість та зменшити навантаження на бюджет Пенсійного фонду, вирішили скоротити списки.

“Постанова, яку ми приймаємо, спрямована на виконання домовленостей з Міжнародним валютним фондом, я звертаю увагу на це”, – наголосив Рева.

“Ми зараз це рішення приймаємо. Нехай міністерство спільно з роботодавцями та профільними профспілками сідають, і по кожній професії відпрацьовують. Якщо ми доведемо, що реально є така професія, і вона дуже важлива, будемо це вирішувати”, – сказав Гройсман.

Викинути зі списку можуть і рентгенологів, адже за останні 30 років умови їхньої праці змінилися – вплив рентгену на людину став суттєво меншим завдяки новим технологіям.

Зазначимо, що сьогодні в Україні існують пільги з виходу на пенсію для безлічі професій, таких як військові, прокурори, працівники шкідливих виробництв тощо. Через це в Україні середній вік виходу на пенсію чоловіків становить 49 років. При цьому, жінки виходять на пенсію в середньому у 55 років. Експерти зазначають, що в розвинутих країнах немає практики виходу на пенсію чоловіків у такому ранньому віці, незалежно від їхніх професій.

Повне скасування норми раннього виходу на пенсію може дозволити зекономити Пенсійному бюджету 50-60 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *