home ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ, НОВИНИ ОБЛАСТІ На Львівщині відкрили вітрову електростанцію

На Львівщині відкрили вітрову електростанцію

26 жовтня, у межах Міжнародного економічного форуму на Львівщині відкрили ще один об’єкт альтернативних джерел енергетики – вітрову електростанцію у Старосамбірському районі.

Повідомляє сайт СТАРИЙ САМБІР СЬОГОДНІ з посиланням на ЛОДА.

“Кожне місце, яке об’єднує екологічну силу природи – це вітер, сонце і вода, а коли людина живе, трудиться, ми створюємо ще і біомасу.  І все це дає енергетику, зелену енергетику, незалежну енергетику як частину стратегії української держави “Енергетична стратегія 2035р.”, – зазначив під час урочистого відкриття Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

Загальна потужність вітроелектростанції «Старий Самбір-2» становить 20,7 МВт, для порівняння Старосамбірський район споживає 9 МВт / за годину.

“Ми сьогодні пожинаємо плоди тих важких, складних реформ, якими пройшов Уряд України, які перетворюють Україну не лише на державу зі стабільною, але й зростаючою економікою. Для нас сьогодні дуже важливо, щоб не лише ручні складальні виробництва, а найсучасніші, найтехнологічніші обладнання застосовувалися. І ми є свідками того, що вітрова енергетика з найсучаснішими виробниками сьогодні є у нас на Львівщині. Я переконаний, що це є демонстрація успіху”, – наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Вартість проекту становить 36 мільйонів євро.

“Відчуваємо зміни у державі, у нас з’являється набагато більше нових партнерів, які готові здійснювати такі проекти. Якщо п’ять – сім років тому знайти партнера для організації було проблемно, то зараз ми маємо документи на руках, бажання впроваджувати все більше і більше. До нас приходять багато іноземних компаній, які повірили у нас. Я сподіваюсь, що ми переходимо від режиму економії до режиму розвитку”, – зазначив Максим Козицький, директор ВЕС “Старий Самбір-2”.

“Надзвичайно важливо виробляти електроенергію в екологічно відповідальний спосіб. Енергетична надійність та повна енергетична незалежність є ключовою для розвитку незалежної держави і цього досягти можна лише роблячи малі кроки. Такі, які ми бачимо сьогодні.Тому я вітаю підприємців, центральну і місцеву владу за те, що ми цього досягли“, – зазначив голова представництва ЄБРР в Україні Аджунер Шевкі.

Нагадаємо, 3 листопада 2016 року у межах XVI Міжнародного економічного форуму “Львівщина – фабрика Європи ” ТзОВ “Карпатський вітер” спільно з  Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), підписали кредитний договір. Відтак, договором спільно із залученням власного капіталу української сторони передбачається фінансування будівництва та введення в експлуатацію вітроелектростанції «Старий Самбір-2», який передбачає встановлення та введення в експлуатацію 6-ти турбін компанії ВЕСТАС типу V126-3,45.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *