На Львівщині забороняють спалювати траву – НОВИНИ МІСТА ЛЕВА
home ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ, НОВИНИ ОБЛАСТІ На Львівщині забороняють спалювати траву

На Львівщині забороняють спалювати траву

1 березня, голова районної державної адміністрації Олександр Лабецький провів нараду з головами міської, селищної та сільських рад щодо заборони випалюванню сухої трави на території району.

Все частіше трапляються випадки неконтрольованого випалювання сухої трави, а також спалювання сміття на відкритих ділянках, на узбіччях доріг, поблизу лісових масивів та поряд з житловими будинками, передає ТУРКА СЬОГОДНІ з посиланням на сайт Турківської РДА.

Завідувач сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації Михайло Павлович доповів, що за умов сильного вітру, іскри від вогнища з легкістю можуть потрапити на житловий будинок, присадибну споруду чи домашнє майно, що у своєю чергою призведе до виникнення пожежі. Для цього необхідно слідкувати за розпаленим багаттям і не залишати його поки полум’я повністю не згасне. В разі необережності наслідки можуть бути дуже жахливими. Вогнище, залишене без нагляду, іноді спалює по декілька гектарів трави, пошкоджує дерева, а також, доволі часто залишає людей без даху над головою.

Також, слід пам’ятати, що випадки спалення трави а й створюють ймовірність виникнення пожеж в житловому секторі та в лісових масивах.  Очищення вогнем зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірника, і тим, хто гасить полум’я.

Під розписку попереджено голів міської, селищної та сільських рад про персональну відповідальність за організацію заходів пожежної безпеки в екосистемах у межах відповідальності та функціональних обов’язків.

До моніторингу пожежної безпеки в екосистемах залучено депутатів органів місцевого самоврядування, представників громадськості району.

Відповідно до чинного законодавства за випалювання стерні передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на громадян від 170 до 340 грн і на посадових осіб – від 850 до 1190 гривень. А за порушення, вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, штрафи зростають удвічі.

Джерело: ТУРКА СЬОГОДНІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *