home ЖИТТЯ Сім популярних переконань, які заважають схуднути

Сім популярних переконань, які заважають схуднути

Деякі звички та переконання про харчування віддаляють людей від досягнення цілей у схудненні.

Експерти порталу Shape відібрали сім поширених точок зору, які не дозволяють людям почати правильно харчуватися, стати активними та здоровими.

Сім згубних переконань про харчування виглядають так:

«Я залежний від фастфуду і нічого не можу з цим вдіяти». Вважаючи, що перед обличчям смачних спокус ви безсилі, домогтися успіхів у скиданні ваги буде неможливо. Щоб позбутися від такої безпорадності, психолог Сьюзан Альбертс рекомендує практикувати усвідомлене харчування. Звертаючи увагу на кожен елемент страви, думаючи про її користь, цінність або шкоду, контролювати себе буде набагато легше.

«Яке ж свято без піци?». В отриманні задоволення від смачної їжі немає нічого поганого. Однак, коли людина постійно використовує їжу в якості нагороди за що-небудь, мозок починає програмувати міцний зв’язок позитивних емоцій і шкідливої їжі. Намагайтеся винагороджувати і мотивувати себе не їжею, а подорожами, новими предметами інтер’єру або іншими речами.

«Тортики – це диявольська їжа. Перед такою спокусою я встояти не можу». Навішуючи певним продуктам негативні ярлики, людина нібито виправдовує себе. Проте дослідження показують, що люди, які відгукуються про їжу погано, з’їдають цієї їжі на третину більше, ніж люди, які характеризують продукт позитивно або нейтрально.

«Зернові батончики – це корисно». Багато продуктів вважаються корисними помилково. Незважаючи на брак поживної цінності, вони широко рекламуються та популяризуються. Дослідження показують, що, коли люди переконані в тому, що їдять здорову їжу, вони дозволяють собі з’їсти більше, відповідно – набирають більше калорій. А якщо вибраний продукт насправді не є корисним, то організму наноситься ще більша шкода. Експерти радять перед покупкою продукту перевіряти його склад.

«Я зарікаюся більше ніколи не їсти піцу!». Коли люди незадоволені своєю фігурою, вони нерідко обіцяють собі назавжди відмовитися від шкідливої і калорійної їжі. Однак після закінчення певного часу вони «накидаються» на цю нездорову страву і переїдають. Не варто відмовлятися від шкідливої їжі повністю, потрібно просто зменшити регулярність вживання таких продуктів.

«Шоколад допомагає мені впоратися з депресією». Їсти морозиво, шоколад, бургери і будь-яку іншу смачну їжу, безсумнівно, приємно. Однак відчуття насолоди від їжі триває недовго і подолати симптоми депресії їжа не зможе.

«Єдиний спосіб позбутися спокуси – піддатися їй». Потурання гастрономічним бажанням може призвести до того, що замість одного шматочка людина відчує нерозумну тягу до їжі. Щоб боротися з сильним почуттям голоду, вчені рекомендують у найдрібніших деталях уявляти процес поїдання їжі, випити велику склянку води, піти на прогулянку або відволіктися на інше заняття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *