home УКРАЇНА Трудова міграція та безвіз

Трудова міграція та безвіз

Отримання безвізового режиму Україною вплине на настрої на ринку праці, хоча його прийняття на даному етапі не забезпечує можливість роботи за кордоном без отримання робочої візи. Міжнародний кадровий портал hh.ua у своєму новому матеріалі розглянув питання трудової міграції в контексті запровадження безвізового режиму.

Міграційні настрої серед українців залишаються досить високими. Так, десь кожен шостий-сьомий українець замислюєтеся про трудову міграцію за кордон.

Разом з тим, ринок праці, як і будь-який інший ринок діє за певними правилами і змінюється у відповідь на те, що відбувається в країні в цілому. Всім гравцям ринку доводиться адаптуватися, шукати механізми та інструменти, які можуть допомогти виконувати задачі, що стоять перед ними у поточний момент.

Кількість пропозицій про роботу від іноземних компаній 2016 року зросло у 1,5 рази у порівнянні з 2015 роком, і у 2017 році триває ця тенденція. Багато вакансій для українців сьогодні розміщують роботодавці Польщі, Чехії, Швеції, Німеччини, Ізраїлю, Італії та ін.

Якщо розглядати питання з точки зору географії, то є велика ймовірність того, що у зв’язку з прийняттям безвізового режиму може статися перенаправлення потоків трудової міграції. Представники робітничих професій, а також фахівці середньої ланки, які до цього виїжджали працювати у країни СНД, тепер можуть вибрати європейський вектор.

При цьому, можна подивитися на питання через призму сегментації ринку праці. Зокрема, мова йде про те, що «білих комірців» працевлаштовують в Україні, як правило, офіційно. Вони отримують високі зарплати і гарантії (повні соц. пакети і т. д.). Відповідно, велика ймовірність, що у них не буде підстав для виїзду за кордон з метою працевлаштування.

А ось збільшення відтоку представників робітничих спеціальностей, лінійних фахівців цілком можливе, так як рівень зарплат в країні для них не є конкурентними європейським. Крім того, збільшиться потік сезонних робітників. Вже сьогодні представники українського агробізнесу говорять про те, що їм доводиться докладати чимало зусиль для залучення співробітників. Тим більше, що сезонність і в Україні, і в Європі в агросекторі фактично ідентична.

Можна припустити, що у зв’язку з відтоком працівників за кордон, українським роботодавцям доведеться шукати додаткові аргументи для мотивації співробітників залишитися на підприємстві, а відтак і у країні. І це може бути, як збільшення рівня оплати праці, так і нематеріальна мотивація: комфортний клімат в колективі, спільні цінності людини і компанії, прогресивна корпоративна культура тощо.

Багато українців у пошуках цікавої і високооплачуваної роботи готові міняти місце проживання. Трудова міграція характерне явище ринку праці і залежить від багатьох чинників. У першу чергу від наявності роботи в конкретному регіоні.

HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме — більше 25 млн.

З допомогою hh.ua більше 55 000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 990 000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів HeadHunter.

Основу пошукацької аудиторії сайту складають висококваліфіковані спеціалісти різного профілю. На сьогодні hh.ua володіє найчисленнішою аудиторією кандидатів ТОП-рівня та спеціалістів «західного взірця».

Усі проекти HeadHunter розміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами — це можливість публікувати вакансій та переглядати резюме у всіх країнах присутності HeadHunter з одного вікна.

На ринку міжнародного інтернет-рекрутменту HeadHunter Україна відомий не тільки роботою кадрового порталу, але й реалізацією багатьох успішних проектів. З 2006 року розгорнулась дослідницька діяльність компанії, спрямована на глибинний аналіз поточних тенденцій ринку праці й прогнозування його розвитку. У той же час була заснована міжнародна «Премія HR-бренд» — єдиний професійний конкурс в області побудови репутації роботодавця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *