home ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ, НОВИНИ ОБЛАСТІ Жидачів приймав гостей з Донецької області

Жидачів приймав гостей з Донецької області

Жидачів приймав поважних гостей з міста Вугледара Донецької області.

Повідомляє сайт ЖИДАЧІВ СЬОГОДНІ з посиланням на РДА.

У рамках реалізації проекту «Здобуття досвіду економічного розвитку невеликих мономіст Львівщини» у Жидачівський район завітали: заступник міського голови м. Вугледара Олег Савін, директор «Агенції розвитку Вугледара» Федір Сорокін, його заступниця, координатор проекту Тетяна Сігаєва, громадська активістка Анна Фоменко і голова товариства «Зелений хрест» Олександр Волошинський.

У Жидачівській міській раді відбулася зустріч „за круглим столом” з міським головою м. Жидачева Володимиром Левком, працівниками апарату, депутатами і представниками виконавчого комітету Жидачівської міської ради, активними городянами і підприємцями.

Вугледарці розповіли про своє молоде місто, яке є шахтарським, його населення – 15 тисяч мешканців, територія – 5 кілометрів квадратних. Вугледар знаходиться на відстані 30 км від лінії розмежування і зовсім близько до окупованого Донецька.

Йшлося про роботу Вугледарської міської ради й «Агенції з розвитку Вугледара». Як зазначили гості, мета візиту – перейняти досвід Жидачева, як мономіста, що колись утримувалося за рахунок великого підприємства – «Жидачівського ЦПК», та змогло розвиватися у той час, коли це виробництво зупинилося.

Учасники діалогу говорили і про наповнення бюджетів обох міст, і про внесок громади, і про медичні, освітні й позашкільні заклади. Йшлося про проблеми наших населених пунктів, про шляхи їх вирішення і про перспективні плани. На завершення зустрічі її учасники обмінялися контактами й домовилися про організацію подальшої співпраці.

Гості із Донеччини на добру згадку про перебування у Жидачеві висадили біля пам’ятника Тарасу Шевченку кедр, який презентував Ярослав Турченяк (ГО «ЕКО-Довкілля»), і дуби, які привезли з Вугледара, як дарунок нашому місту.

З історією і вуличками древнього Удеча делегацію познайомив заступник міського голови Ярослав Гаврильчук. Візитери побували на Алеї Героїв, біля пам’ятного знака на вулиці П. Чайковського, оглянули Меморіал жертвам політичних репресій на Замковій горі, відвідали МБК «Папірник», музей історії і мистецтва Жидачівської землі, де директор Степан Ревуцький провів екскурсію, і закинули у міський фонтан монетки, щоб повернутися у Жидачів знову.

Від’їжджаючи, представники Донеччини висловили сподівання на те, що отриманий досвід й приклади успішних і позитивних змін використають у житті своєї громади, а сьогоднішня зустріч  стане початком добрих партнерських стосунків Сходу та Заходу нашої держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *