Львівські хірурги першими в Україні провели надскладну операцію відразу на обидві нирки

Львівські хірурги першими в Україні провели надскладну операцію – зшили судини одразу обох нирок. Пацієнтка почувається добре – її вже навіть виписали додому.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Вечір» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK), передає ЛЬВІВ СЬОГОДНІ з посиланням на IA ZIK.

Львів’янка Надія Маковей розповідає, що про свою недугу дізнавалася випадково, коли пішла на плановий медогляд. Спершу лікарі запідозрили каміння у нирках, проте після всіх обстежень ошелешили несподіваним діагнозом – аневризма артерії обох нирок. Тобто судини органів розширюються удвічі. Зволікати з операцією було небезпечно для життя.

«Мене попередили, що операції відразу на двох нирках лікарі ще не робили. Та я все ж зважилась», – пригадує пані Надія.

Хірурги провели просто ювелірну роботу – зшивали судини, діаметром лише від одного до двох міліметрів. Загалом, операція тривала понад шість годин.

«Кожна нирка була поза організмом менше години, хвилин сорок. Ми її ставили у лоточок, заморожували, робили реконструкцію, тобто висікали те розширення і зшивали ці судинки, ще й подовжили – взяли вену з ноги», – розповідає хірург-трансплантолог Ігор Кобза.

Головний трансплантолог Львівщини Ростислав Жук пишається командою хірургів, адже в Україні на такі операції ще ніхто не зважувався. Навіть у світі подібне практикують вкрай рідко.

«З одного боку є складність виявлення патологій, тільки сучасними методами дослідження ми можемо виявити подібні зміни судин. Відповідно, немає технічної можливості провести подібну операцію, не виймаючи нирку з її ложа», – зазначає Ростислав Жук.

Зараз пацієнтка почувається добре та вже навіть повернулася додому. Втім лікарі ще певний час будуть пильнувати за станом здоров’я Надії.