Львівські хірурги першими в Україні провели надскладну операцію відразу на обидві нирки

Львівські хірурги першими в Україні провели надскладну операцію – зшили судини одразу обох нирок. Пацієнтка почувається добре – її вже навіть виписали додому.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Вечір» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK), передає ЛЬВІВ СЬОГОДНІ з посиланням на IA ZIK.

Львів’янка Надія Маковей розповідає, що про свою недугу дізнавалася випадково, коли пішла на плановий медогляд. Спершу лікарі запідозрили каміння у нирках, проте після всіх обстежень ошелешили несподіваним діагнозом – аневризма артерії обох нирок. Тобто судини органів розширюються удвічі. Зволікати з операцією було небезпечно для життя.

«Мене попередили, що операції відразу на двох нирках лікарі ще не робили. Та я все ж зважилась», – пригадує пані Надія.

Хірурги провели просто ювелірну роботу – зшивали судини, діаметром лише від одного до двох міліметрів. Загалом, операція тривала понад шість годин.

«Кожна нирка була поза організмом менше години, хвилин сорок. Ми її ставили у лоточок, заморожували, робили реконструкцію, тобто висікали те розширення і зшивали ці судинки, ще й подовжили – взяли вену з ноги», – розповідає хірург-трансплантолог Ігор Кобза.

Головний трансплантолог Львівщини Ростислав Жук пишається командою хірургів, адже в Україні на такі операції ще ніхто не зважувався. Навіть у світі подібне практикують вкрай рідко.

«З одного боку є складність виявлення патологій, тільки сучасними методами дослідження ми можемо виявити подібні зміни судин. Відповідно, немає технічної можливості провести подібну операцію, не виймаючи нирку з її ложа», – зазначає Ростислав Жук.

Зараз пацієнтка почувається добре та вже навіть повернулася додому. Втім лікарі ще певний час будуть пильнувати за станом здоров’я Надії.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району