Садовий заявив, що ніякого сміттєзвалища у Львові не буде

Міський голова Андрій Садовий під час сесії Львівської міськради 1 грудня заявив, що ніяких сміттєвих полігонів на території Львова не буде.

Про це повідомляє ЛЬВІВ СЬОГОДНІ з посиланням на ІА ZIK.

«Ми розуміємо, що дуже часто інформація була подана не у повному обcязі. Я особисто чув, що на Рясному хочуть робити полігони, звалище. Хочу офіційно заявити, що ніякі полігони, звалища на території Львова неприпустиму. Будь-який сортувальний комплекс мав би мати підтримку депутатів ЛМР і людей», – заявив Садовий.

Він наголосив, що у Львові дійсно складна ситуація із сміття. Щодня потрібно вивозити 600-650 тонн сміття: «Це надзвичайна ситуація кожного дня».

Садовий повідомив, що на сесію було винесене питання про виділення ділянки Львівспецкомунстрансу: «Була допущена помилка, бо за комунальним підприємством мали намір закріпити велику територію, що, на мою думку, не є потрібно. Також є порушення законодавства по земельних ресурсах. Питання, які стосуються сміття, мають бути публічними і відкритими».

Водночас активіст Остап Малашняк заявив, що у людей немає довіри до влади.

«Після громадських засідань, комісії архітектури, куди директор Львівспецкомунтранс не прийшов, ми вимагаємо не виділяти підприємству жодного метра території», – заявив він.

За словами активіста ЛКП і так має велику територію: «Не зрозуміло, чого воно там не може здійснювати свою діяльність. Приміщення на території «Сільмашу» купили таємно, а тепер для обслуговування хочуть дати землю. Ця ділянка за 500 м від будинків у Білогорщі. У нас криниці».

Остап Малашняк нагадав, що міський голова заявив, на тій ділянці нічого не відбуватиметься – ні пресування, ні складання. Директор Львівспецкомунтрансу Стефанишин заявив протилежне.

«Ми не хочемо, щоб там не пресували чи складали», – заявив активіст.

Він запропонував цю ділянку продати на аукціоні: «Ця земля біля індустріального парку. Давайте місто заробить гроші. Просимо підіть на діалог з областю і поговоріть. Щось пропонує область, щось місто».

Остап Малашняк від імені мешканців також попросив виконати екологічну програму Львова на 2012-2016 рр. та створити ландшафтний парк «Білогорська долина», адже там торфовища: «Якщо там щось загориться сміття, то будуть Грибовичі-2».

«Почуйте людей. Ми за вас голосували. Ми живемо поруч. Ми п’ємо воду і за 500 м від ділянки, де Стефанишин казав, що буде пресувати сміття», – заявив активіст.

У залі також звучали звинувачення на адресу Садового: «Скотино, ти по цілій Україні возиш сміття. Ганьба. Нам набридла ваша брехня».

Свободівець Маркіян Лопачак звинуватив мера Львова у тому, що сьогодні під ЛМР пікет: «Це ваша вина, бо ви не були присутні на попередньому засіданні, коли розглядали це питання. Ваші депутати всіляко переконували, що виділення землі вирішить проблему зі сміттям у місті. На зараз ви говорите, що та ділянка не має жодного стосунку до сортування сміття. Виникає багато питань».

Він закликав заслухати звіт директора ЛКП «Львівспецкомунтранс», яке відповідальне за сміття у місті: «Ніхто з депутатів не знає, що ЛКП зробило за півроку».

Як повідомлялося раніше, 1 грудня, під львівською Ратушею зібралися мешканці мікрорайнів Рясне, Левандівка, Кам’янка, Білогорща. Люди виступають проти виділення ЛКП «Львівспецкомунтранс» земельної ділянки під сміттєсортувальну лінію на вул. Т. Шевченка, 327г.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району