home ТРИБУНА ДЕПУТАТА Заяву Сироїд про сміттєву блокаду Львова назвали «клінікою»

Заяву Сироїд про сміттєву блокаду Львова назвали «клінікою»

Заяви віце-спікера ВРУ Оксани Сирої про те, що підпал Грибовицького сміттєзвалища був спеціально організований, аби змусити фракцію «Самопоміч» голосувати за зміни до Конституції у Верховній Раді – це просто «клініка».

Про це 24 січня повідомив екс-депутат Львівської міської ради, громадський активіст Яромир Самагальський, коментуючи заяву О.Сироїд про сміттєву блокаду Львова, пише сайт НОВИНИ МІСТА ЛЕВА з посиланням на IA ZIK.

«В Оксани Сироїд, очевидно, поєдналися манія величі з манією переслідування. Вона набирає факти, скидає їх в одну купу, а після цього робить неправильні висновки», – зазначив Я.Самагальський.

Він наголосив: абсолютно не відповідають дійсності слова Оксани Сироїд щодо договору Львова із Європейським інвестиційним банком.

«Такого договору ніколи не було, немає і бути не може. Європейський інвестиційний банк з містами не працює. Він працює лише з державами. Є договір між ЄІБ та державою Україна в особі Мінрегіонбуду про виділення 400 млн євро на інфраструктурні проекти. Рік тому цей договір був ратифікований Верховною Радою. Після цього Мінрегіонбуд збирає від територій заявки на проведення тих чи інших інфраструктурних проектів. А ніякого договору між Львовом та ЄІБ немає і бути не може. Це приблизно те саме, якби ви захотіли купити квартиру чи автомобіль і звернулися для цього як фізична особа в Міжнародний валютний фонд», – пояснив екс-депутат.

Щодо блокади Львова Я.Самагальський наголошує: за вісім місяців від трагедії на сміттєзвалищі з боку Львівської мерії немає жодних дієвих конкретних кроків.

«Місто Львів після трагедії, яка сталася, почало нелегально, незаконно вивозити сміття і без договорів, домовленостей розкидати його по ярах, лісопосадках – викидати сміття куди-небудь, лише аби вивезти його зі Львова. За вісім місяців від моменту трагедії можна було би розробити план або програму виходу із цієї ситуації. Вісім місяців минуло! Зараз починають представляти якісь бздури типу програми поводження з ТПВ. Такі програми неодноразово у Львові приймалися, оголошувалися інвестиційні конкурси на будівництво заводу, виділялися гроші на проект рекультивації. Але все це було заблоковано міським головою. Коли сьогодні він говорить, що його блокують… Чому мешканці Полтавщини, Житомирщини, Буковини повинні приймати у себе незаконні, за «лівими» документами фури зі сміттям?!», – додав Я.Самагальський.

На його думку, вирішення проблеми зі сміттям у Львові залежить від доброї волі та бажання мерії щось зробити у цьому плані.

«Минув той час, що можна громаді взяти і сказати – буде так чи інакше. Треба іти і домовлятися з громадами. Львів тратить сотні мільйонів на різноманітні проекти, користі від яких немає. Не можете домовитися, щоб безкоштовно виділили землю, зверніться у громаду і викупіть ділянку під будівництво заводу. У чому проблема? Тільки у 2016 році викинули 100 млн грн на нелегальне вивезення сміття зі Львова. Цих грошей більше, ніж достатньо, щоб викупити ділянку у якоїсь територіальної громади і збудувати там завод. Але все стоїть на місці і нічого не робиться, окрім популістичних заяв», – констатує Я.Самагальський.

Екс-депутат переконаний: «Говорити про підпал сміттєзвалища, організований під голосування за зміни до Конституції – це вже, вибачте, клініка. Не роблячи дегазації сміттєзвалища, давно були ризики горіння. Якщо біогаз не збирати і не утилізувати – рано чи пізно буде пожежа».

Зазначимо, віце-спікер ВРУ Оксана Сироїд оприлюднила у Фейсбуці заяву про сміттєву блокаду Львова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *