home ЕКОНОМІКА Андрій Пивоварський: Інвестиції в портову галузь створять тисячі нових робочих місць

Андрій Пивоварський: Інвестиції в портову галузь створять тисячі нових робочих місць

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський взяв участь у церемонії підписання інвестиційної угоди щодо будівництва зернового терміналу в порту «Южний». Документ підписували генеральний директор Cargill в Україні Мартін Шульдт і інвестор вітчизняної компанії «МВ Карго» Андрій Ставніцер. Угода дозволить компанії «МВ Карго» розпочати будівництво терміналу. Очікувані інвестиції в проект складуть близько 100 мільйонів доларів США.

На церемонії були присутні Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

«Треба зрозуміти, що коли ми говоримо про більше 100 мільйонів доларів США інвестицій, йдеться не просто про гроші, а про 350 нових робочих місць, про сотні мільйонів гривень податків до бюджету, про доходи країни від зростання експорту зернових», – зазначив Андрій Пивоварський.

Будівництво терміналу розпочнеться наприкінці лютого і триватиме два роки. Cargill використовуватиме термінал для перевалки зернових, продуктів їх переробки та інших вантажів. Потужність першої черги будівництва складе до 5 млн. тонн.

Андрій Пивоварський також нагадав, який інвестиційний потенціал українських портів може розкритися, коли Верховна Рада проголосує за законопроект №2488а. Він виведе державні стивідорні компанії зі списку об’єктів, які не підлягають приватизації. Це дозволить залучити в Україну більше 1 млрд. доларів США «розумних» інвестицій. Йдеться не лише про гроші від приватизації, які отримає державний бюджет, а і про розвиток українських активів, тисячі нових робочих місць та мільярди гривень податків до бюджетів усіх рівнів.

Нагадаємо, що в серпні 2015 у Міністерстві інфраструктури було підписано тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект у МТП «Южний». Свої підписи під документом поставили Генеральний директор Cargill Мартін Шульдт, голова ДП «Адміністрація морських портів України» Андрій Амелін та директор ТОВ «МВ Карго» Олександр Примак. Підписаний документ засвідчує намір компанії Cargill придбати 51% перевантажувального терміналу, який стивідорна компанія «МВ Карго» побудує в порту «Южний» (м. Одеса).

Довідково

Міністерство інфраструктури України запроваджує комплексну реформу галузі морського транспорту. Одне з ключових завдань відомства – залучення інвестицій у портову галузь. Для цього у відомстві склали перелік інвестпроектів у морських портах, який вже продемонстровано потенційним інвесторам в Україні, США та ЄС.

У червні підписано меморандуми про намір французької The Soufflet Group інвестувати в Іллічівський порт, у серпні – з Арселор Міттал Кривій Ріг та Cargill. Серед інших завдань Міністерства – підвищення конкурентоспроможності та покращення умов ведення бізнесу в портах, а також мінімізація корупції. Для досягнення цих цілей у відомстві розробили низку заходів з дерегуляції в портах. Серед запроваджених ініціатив – скорочення кількості процедур у портах та задіяних контролюючих органів, запровадження електронного документообігу та автоматизованого радіологічного контролю, скасування обов’язкового контролю ізольованого баласту. Міністерство запровадило зміни до Наказу №316, які вдосконалюють механізм справляння портових зборів. З метою залучення транзитних вантажопотоків відомство ініціювало експеримент зі зниження портових зборів на 50% для транзитних вантажів.

ТОВ «М.В. Карго» – спеціалізована компанія, створена з метою розробки та реалізації проекту будівництва терміналу, призначеного для перевалки зернових, продуктів їх переробки та інших вантажів, у порту Южний.

Cargill є міжнародним виробником і постачальником харчових, сільськогосподарських, фінансових і промислових товарів і послуг. У компанії працює 150 000 співробітників у 70 країнах. Cargill розпочала свою діяльність в Україні у 1993 році. Основні напрямки діяльності компанії в Україні: переробка насіння соняшнику, виробництво соняшникової олії та шроту; закупівля у виробників сільськогосподарської продукції зернових та олійних культур; постачання сільськогосподарської продукції підприємствам України та на експорт; виробництво кормів для тварин.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *